آژانس رویای جهانگردی چهارفصل مجری بهترین تورهای دبی
همراه با آژانس سالومه سیر خاطره ی خوش سفر به دبی

برج چرخان دبی

 

برج چرخان دبی جدیدترین طرح ساختمانی عجیب و بی‌نظیر در دبی است که در صورت ساخته شدن دومین آسمانخراش چرخان دنیا خواهد شد.یک شرکت ایتالیایی که در ساختن سازه‌های متحرک تبحر دارد، طراحی و حتی ساخت قطعات مختلف این سازه را شروع کرده است.این آسمانخراش یک ستون محوری ثابت دارد و طبقات مختلف به صورت قطعات پیش‌ساخته به این ستون وصل می‌شوند. هر طبقه به طور مجزا چرخش می‌کند و چرخش طبقات هماهنگ با هم نیست. به‌همین دلیل با چرخش این طبقات در شب جلوه‌ای نورانی و بسیار زیبا در تور دبی به نمایش گذاشته می‌شود.
قرار است در صورت موفقیت‌آمیز بودن این طرح در دبی و کامل شدن ساخت آن، سنگاپور که تعداد زیادی از زیباترین آسمان خراش‌های دنیا را در خود جای داده به عنوان مکان بعدی ساخت نمونه دیگری از این آسمانخراش‌های چرخان انتخاب شود.این اولین ساختمانی است که قطعات آن در کارخانه‌ای به صورت پیش‌ ساخته، ساخته می‌شود. به این ترتیب شمار کارگرانی که در محل ساختمان سازی کار می‌کنند از ۲۰۰۰ نفر به ۹۰ نفر کاهش می‌یابد.این آسمانخراش قرار است
در خیابان شیخ‌زاید از خیابان‌های اصلی دبی ساخته شود.اکثر ساختمان‌های این خیابان از سال ۲۰۰۰ به بعد ساخته شده‌اند و قدمت آنها از هفت‌سال بیشتر نیست.

 

 

نوشتن دیدگاه