آژانس رویای جهانگردی چهارفصل مجری بهترین تورهای دبی
همراه با آژانس سالومه سیر خاطره ی خوش سفر به دبی

فرهنگ مردم دبی

 

همانطور که می دانید اسلام جزو اصلی زندگی روزمره مردم دبی است و حتی در قسمت های غربی شده شهر نیز اسلام حرف اول را می زند دبی علاوه بر قوانین مدنی، قوانین شرعی نیز دارد که باید حتما رعایت شوند. عکسبرداری از مساجد، ایستگاه های پلیس، ساختمان های ارتش، بندرها و فرودگاه عکاسی توسط مسافران تور دبی برخلاف قوانین دبی است.

ناهار، یکی از وعده‌های مهم غذایی است که در خانه های مردم دبی سرو می‌شود و معمولاً شامل ماهی، برنج، گوشت و سبزی است. بیشتر اماراتی‌ها ترجیح می‌دهند که به روش سنتی یعنی با دست راست غذایشان را بخورند. مسلمانان سختگیر، خوردن گوشت خوک و نوشیدن مشروبات الکلی را ممنوع کرده‌اند و همچنین گوشتی که می‌خورند، باید به روش اسلامی ذبح شده باشد.اماراتی‌ها به مهمان نوازی مشهورند و به مهمان‌هایشان ادای احترام کرده و از آنان با قهوه و خرمای تازه پذیرایی می‌کنند. برای آنان بخور خوشبو می‌سوزانند و مهمانان می توانند عطر خوش آن را در فضا احساس کنند. با آمدن جمعیت مهاجر به امارات، رستوران‌ها غذاهای متنوع اقوام مختلف را عرضه می‌کنند و علاوه بر آن، رستوران‌های فست فود نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

 

مترو دبی

 

هزینه تاکسی در دبی بسیار گران است بنابراین پیشنهاد می‌شود از مترو و اتوبوس استفاده نمایید که به نسبت بسیار کم هزینه تر هستند. از آنجایی که هزینه مترو در دبی بسته به مسافت تعیین می‌شود، قبل از خرید کارت، ایستگاه مقصد از مسافران تور دبی پرسیده می‌شود و بلیط فقط برای آن ایستگاه صادر می‌شود. دو نوع کارت در ایستگاه های مترو به فروش می‌رسد که شامل کارت‌های صورتی رنگ (تک سفره و دو سفره) و کارتهای طوسی رنگ (اعتباری) می‌باشد.شبکهٔ خطوط خودکار مترو دبی، که ۴۷ ایستگاه را به هم متصل می‌ کند در امارات متحده عربی است. این شبکه مترو دبی دارای ۴ خط قرمز، سبز، آبی و بنفش است .تمام ایستگاه‌ها دارای سیستم پیشرفتهٔ تهویهٔ هوا است. مترو دبی ارزان‌ترین خطوط متروی جهان پس از متروی تهران است که اولین فاز این مترو با ۱۰ ایستگاه در ۹ سپتامبر ۲۰۰۹ توسط محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی افتتاح شد و از فردای آن روز از صبح شروع به کار کرد.

 

دبی در یک نگاه

 

امارات متحده عربی در قسمت شرقی شبه جزیره عربستان واقع است که با عربستان سعودی و مسلمان نشین عمان هم مرز است و خط ساحلی با دریای عمان و خلیج فارس دارد. این کشور از هفت امیر نشین به نامهای ابوظبی ، عجمان دوبی ، فجیر ، راس الخیمه ، شارجه وام القوین تشکیل شده است که ابوظبی بزرگترین امیر نشین است و بیش از 80 درصد کشور را به خود اختصاص داده است. ساحل آن با ساحل مرجانی و بیش از 200 جزیره می باشد که بیش از 200 جزیره می باشد که بیشتر آن ها غیر مسکونی هستند. درون کشور به وسیله سبخا سطوح نمکی می باشند. حجر ، معنی عربی صخره است که با قرار گرفتن در مجاورت خلیج عمان در میان کشور تشکیل یک ستون فقرات می دهند که از موسسه ام پنینسولا در شمال ، از طریق شرق امارات متحده و تا عمان می باشد . بالاترین نقطه جبل عبید با ارتفاع 1567 متر است . ربع الخالی یا ربع تهی بخش بزرگی از جنوب کشور را اشغال می کند. به طور مشترک بین امارات ، عربستان ، عمان و یمن بزرگترین صحرای جهان قرار دارد که مساحتی حدود فرانسه ، بلژیک و هلند پوشانده است. ربع الخالی شامل صحرای خشک و سرد صخره های نمکی ، واحدهای پراکنده و تلماسه های دیدنی که به ارتفاع بیش از 300 متر می رسند. از چه امیر نشین دبی دلیل شهر مدرن و  توسعه سریعش شناخته شده است ولی بازدیدکنندگان چشم اندازهای زیبایی از صحرا و کوهستان را نیز خواهند یافت.

غذاهای معروف دبی

 

دبی بهترین مکان دنیا برای امتحان خوشمزه ترین غذاهای ایرانی ، لبنانی و عربی به حساب می آید . لازم به ذکر است رستورانهای دبی شامل بهترین و لذیذترین پیش غذاها و سالاد ها می باشد.غذاهای زیر از معروفترین غذاهای دبی می باشد که بسیار طرفدار دارد .

 

- تبوله : یک سالاد محلی دبی است که به روش سنتی از بلغور ، گوجه ، خیار و جعفری ریز شده به همراه سیر و پیاز و روغن زیتون ، آبلیمو و نمک تهیه میشود .

 

- هوموس:

هوموس یه سس معروف خاورمیانه می باشد که با نخود ، روغن زیتون ، ارده ، آبلیمو ، سیر و نمک تهیه میشود که با نان پیتا و به عنوان پیش غذا سرو میشود.

- شاوارما

- شتر شکم پر

- الهریس:

الهریس مانند حلیم ایرانی می باشد که با پخت طولانی گندم و بره تهیه میشود که طعم دلپذیر و بافتی نرم و دلنشین دارد.

- فلافل 

- آش آسارایا

- مهالابیا

 

 

تلفن های ضروری دبی

 

اطلاعات تلفن دبی : 181

پلیس دبی  : 999

اورژانس : 998

آتش نشانی  :  997

اداره آب وبرق :  991

اطلاعات پرواز  : 042166666

ترمینال یک فرودگاه دبی  :042245555

ترمینال دو فرودگاه دبی  : 042995999

دفتر هواپیمایی آسمان  : 042351400

دفتر هواپیمایی کیش ایر  : 042720006

دفتر هواپیمایی هما     :  042240200

دفتر هواپیمایی کاسپین  :042665506

دفتر هواپیمایی اریا : 042218008

سرپرستی مدارس ایرانی  :043960782

باشگاه ایرانیان:043367700

بیمارستان ایرانی  :  043440250

کنسولگری ایران در دبی :  043444717